Karatisté Auto Škody dobyli Českou Lípu

Mladoboleslavští karatisté zazářili na Poháru nadějí v České Lípě.  Jednalo se o přípravný turnaj, kde i začínající karatisté bez vyššího technického stupně, mohou závodit v  kumite. 

V kata ml.žákyň 8-7.kyu získala při své premiéře bronzovou medaili Aneta Sochová. Stříbro přidala i v kumite ml.žákyň. Miša Ivanchuk vybojoval bronz v kata ml.žáků 8-7.kyu. V kumite bohužel zažil velké příkoří, když byl několikrát chybně penalizován a díky tomu prohrál zápas, ve kterém byl jednoznačně lepším závodníkem. Další velkou "kumiťáckou" premiéru zažili Damian Ona v kategorii 8-7.kyu do 41kg a Tobias Ungureanu 8-7.kyu +41kg. 

Své soupeře s přehledem porazili, drželi se taktiky a předvedli velice slušné výkony. Zaslouženě vybojovali zlaté medaile. 

Mezi mladšími žáky se představil Renat Tokariev. V dopoledních hodinách vybojoval bronz v kata. V kumite předvedl ještě lepší výkon. V semifinále vyprovodil svého soupeře před časovým limitem  za 20 vteřin 9:0 a ukázal svou dominanci i ve finále. Právem si na krk pověsil zlatou medaili. Další zlato přidala do boleslavské sbírky Agáta Schovánková v kumite st.žákyň 8-7. kyu. Její oddílová kolegyně Alžběta Vachová získala stříbro ve váze do 42 kg.  Další stříbro vybojoval Tadeáš Schovánek  v kumite st.žáků -45kg.  Výborným výkonem se představil v kumite dorostenců Vincent van der Linden. Přidané tréninkové jednotky se zúročily. V semifinále porazil soupeře 8:0 před časovým limitem. Ve finále proti Vincentovi nastoupil zkušený závodník z Ústí n/L a očekával se vyrovnaný zápas.Vincent, ale soupeře jednoznačně přetlačil a radoval se z vítězství 2:0.

,,Všichni závodníci podali maximální výkon, jsem na ně velice pyšná. Dnes mám pro naše děti jen slova chváli. Je vidět, že tréninky vedeme správným směrem. Ráda bych také poděkovala městu Mladá Boleslav za podporu ", zhodnotila trenérka Ludmila Pavlíková. 

Příští týden se karatisté představí na Májovém poháru v Lovosicích. Svou přípravu směřují k červnovému MČR FSKA v České Lípě.