Karatisté TJ Auto Škody byli třetím nejúspěšnějším klubem turnaje

Boleslavským karatistům se vydařil Májový pohár nadějí, konaný v severočeských Lovosicích.
Jako první na tatami nastoupili mladší žáci 10-13 let 8-7.kyu v disciplíně kata. Tam jsme měli hned tři želízka v ohni. Po vydařených kvalifikačních kolech se do semifinále dostali Tobias Ungureanu a na druhé straně pavouka Damian Ona. Oba bohužel těsně prohráli a čekali je zápasy o třetí místo. V oddílovo vražedném souboji se o bronzovou medaili utkal Ungureanu a Josef Skočdopol. Štěstí se přiklonilo na stranu Tobiase a první bronz byl na světě. Zklamání naopak prožil Damian Ona, i přes soustředěný výkon, medailový zápas prohrál. Další nepopulární bramborovou medaili bral Michal Ivanchuk v kata mladších žáků 5-9 let 8-7.kyu.
Bronzovou medaili získala Agáta Schovánková v kata v ml. žákyň 8-7.kyu 10-13let. Čtvrté místo v kata mladších žákyň 5-9 let vybojovala Aneta Sochová a připsala si další důležité závodní zkušenosti.
Jako zázračný chlapec z Charkova se v barvách Boleslavského klubu představuje Renat Tokariev. Jednoznačně zvítězil v soutěži kata a zlatý pohár získal i v disciplíně kumite ml.žáků do 27kg. Po slavnostním ceremoniálu byl dokonce vyhlášen jako nejtalentovanější závodník celého turnaje. Největší problém mladičkého závodníka byl, jak pobrat tři velké poháry a odvést je do města automobilů.
Poprvé se na soutěži představil nově složený kata tým mladších žáků. Závodníci Tokariev, Ona a Ivanchuk vybojovali hned při svém prvním startu bronzovou medaili. V semifinále rozdílem jednoho praporku prohráli se zkušenějším ústeckým týmem. Na červnovém Mistrovství ČR bude mít tento tým velkou šanci na úspěch.
Kata tým si vyzkoušel také Tobias Ungureanu, společně s týmem Kladna vybojoval stříbrnou medaili.
Stříbrnou medaili tentokrát brala Alžběta Vachová v kumite st.žákyn do 45kg. Bohužel utrpěla zranění v oblasti nosu a musela být několikrát ošetřována. Ještě předtím vybojovala bronzovou medaili v kata st. žákyň.
Vytoužené zlato vybojoval Tadeáš Schovánek v kumite st.žáků do 45kg. Konečně se mu podařilo předvést uvolněný a útočný výkon, stejně tak jako na tréninku a zlato ho neminulo. Dobrý výkon předvedl i disciplíně kata, tentokrát to však na medaili nestačilo.
Jako poslední nastupoval do sportovního zápasu Vincent van der Linden. V rámci přípravy na Mistrovství republiky SKIF byl Vincent zařazen do vyšší váhové kategorie a to do 60kg. Do finálového zápasu proti zkušenému závodníkovi Jetelovi vlétl Vincent bez jakéhokoliv strachu a nervozity. Brzy se ujal vedení 3:0. Jeho finálový soupeř však začal malými krůčky pomalu stahovat skoré na světelné tabuli. Bojovným výkonem si Boleslavský borec uhájil své vedení a po vítězství 6:5 dal jasně najevo, že ses ním vždy musí počítat v bojích o cenné kovy.
„Katařské výkony jdou u všech závodníku nahoru. Musím pochválit naše kumiťáky, kteří se drželi domluvené taktiky a pokynů přímo při zápase. Příprava na červnové Mistrovství ČR FSKA probíhá dle plánu, závodníci budou připraveni. Těšíme se na atmosféru republikového šampionátu a věřím, že vybojujeme několik medaili“, zhodnotila výkony trenérka Ludmila Pavlíková.