Boleslavský paddleboarding má další medaile z Českého poháru

Jesenická přehrada hostila 19. – 21.8.2022 letošní sedmou sérii závodů ČP, jejíž součástí bylo mistrovství republiky Dragonboardů a MČR handicapovaných sportovců v Parapaddleboardingu. Náročný program ještě ztížilo počasí, v pátek i většinu soboty se závodilo v hustém dešti, v neděli sice nepršelo, zato se přidal vítr a vlny.

Linda Syrovátková si první den dopádlovala pro stříbrnou medaili v technical race, ale sobotní sprint se vůbec nepovedl.  V prvních dvou rozjížďkách byla vždy těsně 3., ale v nabité konkurenci protínalo pět děvčat cílovou linii téměř současně, ve třetí jízdě se  vedoucí holky střetly na otočné bóji a taktická chyba a 6. místo v poslední rozjížďce odsunuly naši závodnici až na 5. příčku v závodě. Výsledky posledního sprintu pěkně zamíchaly průběžným pořadím Českého poháru, na medaili i celkové prvenství v kategorii do 15 let má stále šanci pět děvčat.

Napjatou atmosféru uvolnily odpolední závody dragonboardů, kdy mládežníci do 15 let postavili smíšenou posádku klubů z Jablonce, Neratovic, Chebu a Boleslavi a obsadili mezi dospělými výborné 5. místo. https://photos.app.goo.gl/F3C7fzvt6Ux15pDL8

V nedělním závodě long distance na 5 km Linda ustála tlak a zklamání ze sprintu, dojela si znovu pro stříbro  a upevnila si  průběžnou 2. příčku v celkovém hodnocení ČP.

Petra Syrovátková si Českém poháru mezi ženami OPEN drží 15. místo  a je 2. kategorii nad 50 let. V mužích OPEN je  Miloš Syrovátka na 26. pozici a 6. v seniorech nad 50 let.