Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Karatisté Auto Škody vítězí i v novém roce

Hvězdou dne byl jednoznačně Renat Tokariev, který vybojoval 3 zlaté medaile. Zvítězil v kumite žáků 7-9 let do 30kg. Stejný kov bral i v kumite žáků 10-11 let do 35kg, kde se již tradičně střetl se svým oddílovým kolegou Michalem Ivanchukem a v kata žáků 7-9 let. Soupeře nalezl až v kata žáků 10-11 let. Michal Ivanchuk změnil váhovou kategorii nad 30 kg, ale ani to mu nezabránilo vybojovat zlatou medaili v kumite 7-9 let. Nutno podotknout že Tokarievovi a Ivanchukovi je stálé 8 let a již patří k nejlepším i ve vyšší věkové kategorii.
Jako další se na tatami představila stále se zlepšující Aneta Sochová. V kumite žákyň nad 35kg brala stříbrnou medaili. Do další kategorie žákyň 10-11let do 45kg nastupovala s poněkud výškovým handicapem, který jak se ukázalo, vůbec nevadil. Ačkoli to tentokrát byla pouze bramborová medaile, výkon byl mnohem techničtější a zlepšený. V kata se tentokrát nezadařilo a víme na čem pracovat.
Mezi dorostenci se opět představil Vincent van der Linden, který vynechal 2.kolo NP. Ve čtvrtfinále vlétl na svého hradeckého soupeře jako uragán a ten jen těžko stíhal útoky boleslavského závodníka. Do půl minuty byl zápas rozhodnutý a Vincent pošetřil síly na další zápas. V semifinále se podle očekávání střetl s Rovenským z týmu Attfis Ostrava. Jasně nastavená taktika dávala naději na vítězství. Ostravský závodník, evidentně překvapený formou boleslavského borce, nekontrolovaným kopem do čelisti doslova sestřelil našeho závodníka a byl ze zápasu vyloučen. Van der Lindenovi, který byl evidentně otřesen, již nebylo umožněno nastoupit do finálového zápasu, lékař dal jasnou stopku.
V kumite žen nad 60 kg se představila Ludmila Nentwich, která si přivezla vítěznou pohodu z uplynulého Mistrovství ČR. Finálovou soupeřku Wachovskou porazila před časovým limitem a ukázala, že patří mezi nejlepší ženy v ČR.
Další dvě zlaté medaile přidal do sbírky Ladislav Mareš. Ten nenašel soupeře v kata veteránů U50, tak i v kategorii nad 50 let. Potvrdil, že i on patří mezi nejlepší ve své kategorii.
Ludmila Nentwich a Ladislav Mareš si vybojovali nominaci na Mistrovství světa, které se bude konat na konci léta v Maďarsku.
,,Pevně věřím, že nominaci vybojují i naši žáci a dorostenci. Teď nás čeká tvrdá zimní příprava. Gratuluji všem závodníkům k medailím a výkonům. Právem na sebe mohou být všichni hrdi“, doplnila trenérka boleslavských karatistů, Ludmila Nentwich.