Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

JUDO - zlato, stříbro a dva bronzy z Nového Bydžova

V sobotu 13. 5. 2023 se konala mistrovská soutěž Český pohár v Novém Bydžově. Velmi kvalitně obsazený turnaj, kde startovali nejen reprezentanti Česka ale i Kosova, Chorvatská, Slovenska, Ukrajiny, Bosny a Hercegoviny, celkem 100 sportovních klubů a 472 bojovníků. V kategorii U16 se výborně popral Hynek Švec – 55 kg. První 3 kola jasně dominoval, ve 4. kole přišla prohra. V opravách přidal ještě další dvě vítězství a dramatickém boji o 3. místo, pak ve 2. minutě prodloužení podlehl borci z USK Praha a vybojoval tedy 5. místo, spoustu bodů do ranking listu. V kategorii U18 startovali Matěj Kopecký – 66 kg a Jan Bauer -73kg. Matěj předvedl ve 3. kole krásný hod a zápas ukončil po 14 vteřinách. V semifinále vyhrál naopak až v prodloužení. Ve finále pak podlehl borci z USK Praha a vybojoval fantastické stříbro. Honza měl výborný start, ve druhém kole porazil soupeře za 26 vteřin. Pak přišlo zranění v oblasti oka ale i tak dokázal vítězit ještě v opravách. Ve finále oprav podlehl po 9 minutách bojovníkovi z SKKP Brno a vybojoval tak vynikající 7. místo.

Po mistrovské sobotě probíhala v neděli v Novém Bydžově soutěž Pohár J. Verfla taktéž s kvalitní mezinárodní účastí. Vynikající příležitost posbírat zkušenosti, a i v této konkurenci se mladoboleslavští judisté prosadili. Jan Brunner zlato, Lukáš Král a Jakub Bednář  bronz.  

V kategorii U21 startoval Lukáš Král – 73kg, který vybojoval skvělý bronz.

V kategorii U12 se nejlépe dařilo Jakubovi Bednářovi, který poprvé startoval ve váhové kategorii – 50 kg. Jakub vyhrál první kolo, následně druhé prohrál, ale postoupil do oprav kudy si došel pro krásné třetí místo. Jan Ondrášek – 55 kg a Alžběta Rejnková -36 kg měli po jednom vyhraném zápase a podávali dobré výkony v mezinárodní konkurenci.

V kategorii U14 své zkušenosti z velkého turnaje sbírali Marek Dudek – 42 kg, Saša Hryniak - 50 kg a Marek Saska -55 kg, kteří předvedli velkou bojovnost, ale bohužel neprošli vyřazovacími koly. Jan Brunner +73 kg opět svou váhovou kategorii vyhrál. Na cestě ke zlaté medaili postupně zvítězil nad pěti soupeři. Boje to však tentokrát byly velmi vyrovnané, kromě jednoho duelu se rozhodovaly v golden score. Poslední zápas dokonce rozhodl výrok rozhodčích, kteří oprávněně přisoudili výhru na Honzovu stranu.