Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Karatisté Auto Škody jsou mistři České republiky

Hned v ranních hodinách proměnil své tažení v nejvyšší kov kata tým žáku ve složení Tokariev, Ivanchuk a Ona. Radost byla obrovská a titul mistrů ČR zcela zasloužený. Tím se odstartovala vítězná vlna a pohodová nálada, která se nesla celým týmem. Druhá kategorie týmů měla být složena mix týmů chlapců a dívek. I zde byly postaveny velice silné týmy. Tým Tokariev, Ona a Schovánková bral ve velké konkurenci 4 místo, když je od bronzu dělily dvě desetinky. Velice solidní výkon předvedl i tým David a Dan Markovi společně s Mylanou Kyselovou, ti bohužel neprošli přes kvalifikaci.

Tradiční finálový zápas svedli Michal Ivanchuk a Renat Tokariev v kumite žáků 7-9let +30kg. Oba dva v semifinále své soupeře porazili před časovým limitem. Ve finále svedli vyrovnanou bitvu, kde byl opět šťastnějším závodníkem Renat Tokariev. Tokariev přidal stříbrnou medaili v kata ml.žáků 7-9let, ke zlatu mu chyběly pouhé dvě desetinky bodu.

Na takto velké soutěži se poprvé objevila Mia Galbavá. Ta závodila v kategorii kata žákyň 7-9 let do 7.kyu. Naprosto skvělým výkonem se dostala do finále mezi neplších čtyři závodnice, kde ji nakonec patřilo 4.místo a obrovská zkušenost pro další soutěže.  Bronzovou medaili vybojoval v kata žáků 10-11 let do 7.kyu David Marek.

Na dobrý výkon z uplynulého Grand Prix navázal Dan Marek v kumite žáků do 35kg a bral bronzovou medaili. S velkou motivaci a touho po titulu nastupoval Damian Ona v kumite žáku 10-11let nad 35kg. Jednoznačným výkonem prošel do semifinále, kde těsně podlehl svému soupeři. Soustředěným výkonem pak s přehledem vybojoval bronz. Poněkud znaven nastupoval do své další kategorie kumite st.žáků -50kg. I zde s přehledem došel do semifinále, kde 1:2 podlehl závodníkovi z Karlových Varů. Následný zápas o třetí místo byl vyhodnocen ze strany rozhodčích poněkud smolně. Ona vedl 2:0, když na něj nekontrolovaně spadl soupeř a poranil mu koleno. Lékař již neumožnil našemu závodníkovi pokračovat v souboji  a jeho soupeř tak získal bronzovou medaili.

Nebojácným a skvělým výkonem se prezentovala Agáta Schovánková, když získala bronzovou medaili v kumite st.žákyň do 45kg. Ukázala tak, že s ní soupeřky musí počítat v boji o nejvyšší kovy.

V kata žen se nepodařilo získat medaili Ludmile Nentwich, patřilo jí 4 místo. Úsměv na rty se jí vrátil po kategorii kata tým mix muži a ženy, kde s reprezentačními kolegy Marešem a Šírem získali naprosto nečekané zlato.

Ladislav Mareš obhájil titul Mistra ČR a znovu zvítězil v kata masters. Následně zvítězil i v kata týmu masters, kde cvičil se svými reprezentačními kolegy, se kterými se chystá na blížící se MS v Maďarsku. Stříbrnou medaili přidal v kategorii týmů masters +150.

Spanilou jízdu prožil Tadeáš Schovánek v kumite dorostenců do 60 kg. Nechal zapomenout na smolné momenty z předchozího závodu a předvedl zatím svůj životní výkon. S lehkostí prošel do semifinále, kde ho čekal velice dobře připravený hradecký závodník, kterému Táďa nedal šanci a zvítězil před časovým limitem 3:0. V podobném duchu probíhalo i finále. To zvládl boleslavský závodník ještě rychleji a rovněž slavil vítezství před časovým limitem 3:0 a titul mistra České republiky. Tentokrát pod stupni vítězů skončila stále se zlepšující Tereza Kaulfusová, když brala 4 místo v kumite dorostenek do 55 kg.

Ludmila Nentwich v kumite žen nad 60 kg svůj finálový duel svedla s reprezentační kolegyní Bukáčkovou z Hradce. Po opatrném úvodu se dostala do vedení Hradecká závodnice, Nentwich kontrovala  na 1:1.  Následný útok se současnou technikou byl obodován hradecké závodnici a Nentwich tak brala titul vicemistryně ČR. Až později se ukázalo, že boleslavská závodnice startovala s poraněnými žebry. Zranění si přivodila již na Grand prix před dvěma týdny a zranění si nyní obnovila.  Obě ženy se chystají na MS v Maďarsku, kde kromě kategorie jednotlivců pojedou společně i kumite tým, kde z minulého MS obhajují 5.místo.

,,Všem závodníkům patří obrovská gratulace a poděkování. Tvrdá příprava se vyplatila a sklidila úspěch. Jsem opravdu moc pyšná na všechny své oddílové děti. Nyní bude příprava směřovat na červnové MČR FSKA v České Lípě“, zhodnotila trenérka Nentwich. Boleslavské karatisty zdobily kromě nových týmových mikin ještě dva maskoti – boleslavští sysli.