Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Karatisté vítězili i na Soptíku, Tokariev bral 3 zlaté medaile

Nejúspěšnějším závodníkem, který získal 3 zlaté medaile, se stal Renat Tokariev.  Ten svým soupeřům nejprve nedal šancí v disciplíně kihon, kde jasně ukázal, že technická disciplína mu nedělá žádný problém a zvítězil. Následovala kategorie kata mladších žáků 7-9let. Do finálového duelu se probojoval Tokariev společně s oddílovým kolegou Michalem Ivanchukem. Renat nakonec  zvítězil 2:1, když poprvé cvičil mistrovskou kata Bassai Dai. Toto finálové obsazení se zopakovalo i v kumite žáků 7-9 let bez rozdílů hmotnosti. Naši chlapci nedali ve čtvrtfinále ani v semifinále šanci soupeřům a prošli do tradičního finále. Tam byl znovu šťastnější Tokariev a bral třetí zlatou medaili.

Skvělým výkonem se prezentovala Mylana Kyselova v kumite dívek 7-9let do 30kg. Čtvrtfinálovou soupeřku rozdrtila 10:0 před časovým limitem a suverénní byla i v semifinále. Finále bylo v jasné režii boleslavské závodnice, která si s přehledem si odvezla zlatý pohár.

Bronzovou medaili vybojoval David Marek v kumite žáků 10-11 let 7-8.kdyu do 40kg, který podal zlepšený a útočný výkon. Dvě čtvrtá místa tentokrát patřila jeho bratru Danovi Markovi. Nejprve se dobrým výkonem probojoval do semifinále v kihonu, kde nestačil na svého soupeře. V boji o třetí místo těsně prohál.  Na bramborové vlně pokračoval i v disciplíně kumite. I přes stále se zlepšující výkon to tentokrát na medaili nestačilo.

Smolný den prožil Damian Ona. Ve čtvrtfinále vedl nad svým soupeřem 7:2, když 10 vteřin před koncem vyšlápl ze zápasiště a byl technicky napomenut. Následovalo další vyšlápnutí ze zápasiště, když boleslavský závodník uhýbal před nekontrolovaným kopem soupeře. Toto napomenutí bylo však fatální a závodník Ona byl ze zápasu vyloučen. ,,Nezbývá než špatný výsledek hodit za hlavu a pokračovat dál v nastavené přípravě. Dnešní závody jasně ukázaly, že naši závodníci jsou velice dobře připraveni obsazovat medailové pozice na všech turnajích. Naše další příprava směřuje na Národní pohár v Českých Budějovicích a následně MČR FSKA v České Lípě,“ zhodnotila trenérka Nentwich.

Ladislav Mareš se medailově prosadil v XV. ročníku Memoriálu M.Šianského v Lounech. V kata mužů i v kata masters nad 40 let jako nejstarší ze závodníků dokázal vybojovat dvě stříbrné medaile.