Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Karatista Tokariev získal bronz na Mistrovství světa v kumite

O historický úspěch pro boleslavské karate se postaral teprve devítiletý Renat Tokariev v kumite žáků do 12let bez rozdílu hmotnosti. V eliminačních bojích porazil závodníka z Řecka a následně i závodníka Izraele. Ve čtvrtfinále dokonce jednoznačně a před časovým limitem deklasoval závodníka z Kyrgyzstánu. Všechny zápasy byly vedeny velice útočně a aktivně. V semifinále na Tokarieva čekal ukrajinský závodník.  I přes velký výškový handicap držel náš závodník nerozhodný výsledek po celou základní dobu zápasu. Na řadu tedy přišlo prodloužení – nový 1,5 minutový zápas. V něm byl Tokariev velice tvrdě zasažen kopem do hlavy. Sporně byl tento kop namísto kontaktní penalizace ohodnocen bodem. Viditelně otřesený Tokariev se i přes to ještě snažil vyrovnat zápas. Ve snaze zaútočit inkasoval kop do břicha, což znamenalo konec pro české barvy. Bronzová medaile je fantastický úspěch. Radost byla neskutečná. Renat se postaral o jedinou mládežnickou individuální medaili pro českou výpravu.

Další skvělý výsledek Tokariev přidal v kata žáků do 12let. Jednoznačným výsledkem 5:0 porazil domácího závodníka z Maďarska a mohl se soustředit na boj o medaili proti dobře připravenému Portugalci. Tokariev prohrál s budoucím vicemistrem světa katou heian yondan 4:1 a obsadil skvělé páté místo. Renata po celé MS koučovala jeho mladoboleslavská trenérka Ludmila Nentwich, která zároveň celé MS působila jako trenérka české reprezentace. To svědčí o dalších kvalitách boleslavského klubu.

Ve stejný den se do bojů o medaile postavil také nejstarší člen výpravy Ladislav Mareš. Na svém druhém světovém šampionátu postoupil v kategorii kata masters 55-59 let do čtvrtfinále, kde mu byl soupeřem úřadující evropský šampion z Dánska na kterého jeho výkon nestačil. Nakonec ve své kategorii vybojoval dělené deváté místo.

V sobotu se na tatami v kumite žen nad 60 kg postavila Ludmila Nentwich. Soupeřku z Izraele nepřetlačila ve společně vedených technikách a neobhájila tak 9. místo z minulého MS v Hradci Králové. Sobotním neúspěchem si svou bojovnou náladu nenechala pokazit.

V neděli byla ve hře obhajoba 5. místa v kumite týmu žen. Los byl nekompromisní. Úřadující mistryně světa z Japonska již ve čtvrtfinále. Český tým vedený boleslavskou závodnicí Ludmilou Nentwich v osmifinále naprosto jednoznačně porazil tým Mexika. Všechny zápasy skončily před časovým limitem a vítězstvím 3:0. V přímém souboji o medaili však tým žen podlehl favorizovaným Japonkám. Všechny zápasy nicméně proběhly velice vyrovnaně a chyběl jen jeden bod ke štěstí, aby se z postupu k medailovým pozicím radoval tým české reprezentace. Tým žen nakonec vybojoval 5. místo a obhájil tak výsledek z minulého šampionátu v roce 2019.

Souběžně probíhala kategorie v kata tým masters +180, kde měly české barvy také své zastoupení. Za tým české reprezentace nastoupil Ladislav Mareš. Velmi soustředěným týmovým výkonem za sebou zanechali např. favorizované soupeře z Japonska a podlehli pouze obhájcům titulu mistrů světa ze Švýcarska a získali tak titul vícemistrů světa.