Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Karatisté získali 10 medailí na Chemnitz Open 2023

Skvělý výkon podal nejlepší boleslavský závodník Renat Tokariev, který vybojoval ve vysoce obsazených kategoriích hned 4 zlaté medaile a nepoznal žádnou porážku. Nejprve jednoznačně zvítězil v kategorii kata žáků 7-9let nad 7.kyu. Následně stejně jednoznačným výsledkem zvítězil i v kata open. Do finále Tokarieva doprovodil skvělým výkonem Michal Ivanchuk, který bral stříbrnou medaili. Bronzovou medaili v kata vybojovala mezi žákyněmi 7-9let nad 7.kyu Mylana Kyselova. Jen těsně pod stupni vítězů zůstal Damian Ona v kategorii kata starších žáků, když mu patřilo nepopulární čtvrté místo. Plni očekávání nastoupili karatisté do disciplíny kumite. Současně dle harmonogramu nastoupili všechny kategorie do 10let. Renat Tokariev nejprve nastoupil v kategorii 7-9let do 35kg, po 3 vyhraných zápasech postoupil do následujícího finále, kde nedal soupeři šanci a jednoznačně zvítězil. Michal Ivanchuk bez zaváhaní také prošel přes eliminační kola ve své váhové kategorii žáků do 40kg. Ve finále skvělým a soustředěným výkonem jednoznačně zvítězil. Mylana Kyselová měla těžkou úlohu. Organizátoři spojili dvě váhové kategorie do 35kg a nad 35kg. Boleslavská závodnice ukázala velkou bojovnost a po třech výhrách se probojovala do finále, ve kterém smolně prohrála až v samém závěru a získala stříbrnou medaili. Na řadu přišly váhové kategorie bez rozdílu hmotnosti. Renat Tokariev a Michal Ivanchuk nastoupili s cílem společného finále. Ivanchuk po jedné výhře nastoupil do čtvrtfinále, kde vedl 2:0 nad soupeřem z Německa. Neuhlídal skvěle rozjetý zápas a vteřinu před koncem nevykryl bodovaný kop na hlavu. Šance na další finále tímto skončila. Tokariev začal své zápasy velice aktivně. Semifinále bylo napínavé, simulující soupeř neustále zveličoval Renatovy útoky a boleslavský karatista byl několikrát trestán, místo bodován. I přesto se dokázal poprat i s tím to faktorem a zvítězil. Po čtyřech výhrách postoupil do finále. Finále bylo vedeno takticky od obou závodníků, nikomu se však nepodařilo zabodovat. O výsledku rozhodli rozhodčí 4:1 pro Tokarieva. Mylena Kyselova, v kategorii žákyň bez rozdílá hmotnosti, prošla po třech eliminačních kolech do finále. Tam na domácí soupeřku nestačila a získala svou další stříbrnou medaili.

V kumite starších žáků do 48kg nastoupil technicky velice dobře připravený Damian Ona. Ve druhém kole neudržel slibné vedení a ve vstřícných technikách na něj soupeř zabodoval. Damian následně bojoval v opravných bojích a v zápase o třetí místo zvítězil 6:0, vybojoval tak bronzovou medaili. V kategorii open přešel bez problému první kole, ve druhém nestačil na pozdějšího celkového vítěze. V opravných bojích se českému závodníkovi již nepodařilo prosadit.

Mezi žákyněmi nad 36kg bojovala Aneta Farová. Výborně se poprala s nervozitou a předvedla zlepšující se výkon. Nepodařilo se ji však postoupit z eliminačních kol a bojovat o cenné kovy.

Posledním želízkem v ohni byla Tereza Kaulfusová mezi dorostenkami do 54kg. V zápase o bronz se ji nepodařilo udržet slibné vedení 2:0 a skončila čtvrtá. Stejné umístění vybojovala i mezi dorostenkami bez rozdílu hmotnosti.

,,Turnaj dopadl nadmíru dobře. Věděla jsem, že jsou naši závodníci dobře připraveni, ale výsledky předčily mé očekávání. Ráda bych vyzdvihla naše závodníky, kteří odvedli skvělou práci a nechali na tatami opravdu všechno. Nevzdali se a bojovali do posledních chvil. Odměnou nám jsou takto skvělé výsledky, kterých si neskutečně vážíme. Na všechny mé závodníky jsem velmi pyšná. Velice oceňuji pořadatelskou práci a organizaci celého turnaje, který byl bez chyby. Pokud to jen trochu bude možné, přijedeme příští rok znovu. Příští týden nás čeká nominační turnaj a Mistrovství ČR děti – beginners, kde rovněž věřím v hezká umístění mých svěřenců“, hodnotila turnaj trenérka Ludmila Nentwich.

Výsledky:

Renat Tokariev - 1.misto kata žáci od 7.kyu 1.mista kata open žáci 7-9let 1.misto kumite žáci do 35kg 1.misto kumite žáci open Michal Ivanchuk -2.misto kata open žáci 7-9let 1.misto kumite žáci do 40kg Mylana Kyselova - 3.misto kata žákyně od 7.kyu 2.misto kumite do 35kg/+39kg 2.misto kumite žákyně open Damian Ona- 3.misto kumite žáci do 48kg 4.misto kata starší žáci od 6.kyu Tereza Kaulfusova -4.misto kumite dorostenky do 54kg 4.misto kumite dorostenky open