Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Boleslavští karatisté získali 16 medailí na národním poháru SKIF v Praze

Nejúspěšnějším závodníkem turnaje se stal boleslavský Renat Tokariev, který získal 3 zlaté medaile v individuálních kategorií. Zvítězil v kata žáků 7-9 let, kata žáků 10-11 let a v kumite žáků 7-9 let nad 32kg. Bronz přidal i v kumite žáků 10-11 let do 35 kg. Dalším skvělým reprezentantem byl Michal Ivanchuk. Ten bral stříbro ve vyrovnaném finále právě proti Tokarievovi v kumite nad 32kg. Bronz vybojoval v kategorii 10-11 let nad 35kg. Díky zlepšenému výkonu v kata získal i skvělou stříbrnou medaili mezi žáky 7-9let.  Skvěle si vedla i Mylana Kyselova, ta získala zlatou medaili v kumite žákyň 7-9let nad 30kg. Dva bronzy vybojovala v kata žákyň 7-9let a v kumite žákyň 10-11 let do 35kg. Bronzovou medaili vybojovala Aneta Sochová v kumite žákyň nad 35kg, ve stejné kategorii získala čtvrté místo Aneta Farová. Stejné umístění ji patřilo i v kumite starších žákyň. V silně obsazené kategorii žáků 10-11let do 35kg získal čtvrté místo David Marek, který se prezentuje stále se zlepšujícím výkonem, stejně tak jako jeho bratr Dan Marek. Ten vybojoval bronzovou medaili mezi žáky do 40kg.

Týmové soutěže se boleslavským reprezentantům povedly. Kata tým žáků Tokariev, Ivanchuk a Ondovčák (hostující závodník ze spřáteleného klubu Target Milovice) získal s přehledem zlatou medaili. V soutěži týmů mix zvítězilo boleslavské trio Tokariev, Ivanchuk a Kyselova. Skvěle jim sekundoval tým v sestavě Sochová a sourozenci Markovi, kteří vybojovali bronz. Zlato do oddílové sbírky přidala i trenérka boleslavských karatistů Ludmila Nentwich. Zvítězila v kumite žen nad 60kg. Další očekávané zlato nepřidala v kumite týmu žen.  V prvním kole došlo u boleslavské závodnice k vykloubení ramene. Nentwich byla nešťastně zasažena kopem, který způsobil toto nepříliš časté zranění.  Zápas tedy nemohla dokončit a odjela přímo do nemocnice.  

Výborným výkonem se prezentovali rovněž nejmladší závodníci, kteří vyrazili na národní pohár poprvé a hned zanechali skvělý dojem. Vzorně klub reprezentovala Gia Nentwich, Mia Galbavá, Antonín Tůma, Sebastian Stanislav a Michal Tvrdý.

Karatisté Auto Škody se nyní chystají na silně obsazený turnaj Chemnitz open do Německa. I zde chtějí předvést co nejlepší výkony a zabodovat.

,,Závodníci předvedli skvělé výkony, ale také jsme odhalili chyby, na kterých je potřeba  před MČR zapracovat. Mile překvapili nejmladší závodnici, bojovali v kata jednotlivců i v kata týmu. Ukázali, že směle mohou jezdit na takto kvalitní turnaje. Výkonnostně se určitě neztratili.  Nečekané zranění poněkud zkomplikovalo můj cíl obhájit titul na MČR, které se koná za tři týdny. Teď mi nezbývá, než čekat a věřit“, hodnotila národní pohár trenérka Nentwich.