Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Janovský vyplaval bronz na MS Masters v Kataru

Ve dnech 24.2.-3.3. se konalo Mistrovství světa Masters v plavání. Elita světa všech plavců starších 25 let se potkala v pouštním státě, který vznikl relativně nedávno – v roce 1971 – v Kataru. I přesto se organizátorům podařilo uspořádat akci bez větších problémů a připravit zázemí pro velkolepou akci, především pak díky nerostnému bohatství, díky kterému zažívá tento malý stát již několik let velký rozmach, a není pro místní tak žádný problém uspořádat jakoukoli světovou akci (viz MS ve fotbale v minulých letech). Počet účastníků se opět vyšplhal na několik tisíc, a závodníci dorazili ze všech kontinentů. Povolenou účast měli i ruští sportovci, byť nemohli reprezentovat svoji zemi a startovali pod neutrální vlajkou World Aquatics.
Náš jediný závodník musel čekat na svou první trať až do předposledního dne závodů, čekání se vyplatilo a bronzová medaile na 200m prsa v kategorii 35-39 let časem 2:34,42 přinesla radost nejen Jirkovi samotnému, ale i celému oddílu, který tak ve svém padesátém roce existence slaví premiérový cenný kov z mistrovského šampionátu. Lepší byli pouze Han Sun z Číny a Yousuf Alyousuf ze Saudské Arábie. Jako doplněk pak ještě přišlo páté místo na 400m polohový závod, i toto umístění se počítá. Jako doprovod s naším závodníkem jel i Jiří Janovský starší, bývalý předseda plavání AŠMB, toho času reprezentující klub Stráž pod Ralskem, který vyplaval osmé místo na 200m kraul.
Mistrovství světa je tedy za námi, v létě je na pořadu sezóny mistrovství Evropy Masters v Srbsku a my budeme doufat, že nás pojede na šampionát reprezentovat širší kádr a naváže na nedávné úspěchy. Trenérům, celému vedení a našemu závodníkovi patří velký dík a gratulace!