JUDO zlato, stříbro a bronz z Českého poháru a Velké ceny v Novém Bydžově

První do turnaje vstoupil Jan Brunner U16 +81kg, který měl v prvním kole volný los. Pak hladce po dvou výhrách postoupil do finálových bojů, kde na Honzu čekal zkušený a technicky vyspělý borec a bylo z toho konečné druhé místo.

Protože je Hynek Švec podle raking listu U16 - mladší dorostenci republiková jednička, nastoupil v tomto turnaji do vyšší věkové kategorii U18 -60kg - dorostenci. Po úvodním vyhraném zápase čekal na Hynka technicky skvěle připravený soupeř, který ve vyrovnaném zápase Hynkovi kontroval  jeho tomoe nagu chvatem kosoto gake a poslal Hynka do opravek. V dalším zápase Hynek ukázal obrovské odhodlání a fyzickou a mentální sílu. Souboj s borcem z USK Praha trval 14 minut a 25 vteřin čistého času. Oba byli hodně unavení, ale Hynek byl stále aktivní a přes zjevně vyčerpání stále útočil, mezitím jeho soupeř dostával tresty, na které prohrál. V dalším  zápase Hynka čekal další borec z USK Praha, ovšem tento zápas Hynek vyhrál za tři minuty hodem na wazari a následným držení. Skvělým výkonem se probojoval do finálových bojů o třetí místo, kde na něj čekal vynikající judista z oddílu SKKP Brno. V základní době zápasu se oba borci vzájemně hlídali a nedovolili jeden druhém úspěšné dokončení svých útoků. Po půl minutě golden score si Hynek bohužel nepohlídal nohu, kterou mu soupeř podmetl. Nakonec tedy vybojoval krásné 5. místo.

Matěj Kopecký, který suverénně ovládl kategorii -66kg a odvezl si zlato. Ondřej Binar přidal bronz v kategorii -60kg, Honza Bauer -73kg vypadl až v opravách. Všichni podali přesvědčivý výkon, děkujeme.